Главная > Адвокат, юрист > Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого-1 березня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого-1 березня

Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого-1 березня

Источник ЛІГА:ЗАКОН
441b8731a804775a534bd9d26635f406 - Дайджест подій Вищої ради правосуддя за 25 лютого-1 березня

Матеріал підготовлений спільно з управлінням інформації та забезпечення комунікаційної діяльності секретаріату Вищої ради правосуддя

1. Одеській судді погрожував один з позивачів

21 лютого 2019 року ВРП розглянула повідомлення судді Суворовського районного суду міста Одеси Інни Сувертак про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя. Як повідомила суддя, до суду неодноразово надходили заяви від позивача з погрозами її життю та здоров’ю, що містили принизливі та образливі висловлювання. Суддя Сувертак І.В. переконана, що вказане звернення має на меті схилення суду до прийняття рішення на користь позивача у справі. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за повідомленням судді.

2. Харківським суддям від імені «Тризубу» надсилали SMS з вказівками

ВРП звернеться до ГПУ за фактом втручання в діяльність суддів Харківського апеляційного суду. Таке рішення ухвалила ВРП після розгляду повідомлення судді вказаного суду Володимира Плетньова та голови Харківського апеляційного суду Антоніни Колтунової про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя. Зокрема, у повідомленні йшлося, що на мобільні телефони суддям надходили повідомлення з погрозами від невідомої особи під іменем Тризуб. Так, текст повідомлення містив вказівки щодо розгляду справ, які стосуватимуться інтересів певної особи та взагалі щодо здійснення правосуддя. Крім того, в текстах повідомлень та листівок містилося попередження про те, що суддя пошкодує, що взагалі отримав посаду судді, в разі прийняття рішення на користь згаданої у повідомленні особи цей суддя буде покараний. Крім того, надійшло звернення судді Володимира Плетньова з інформацією про те, що паркан його дачного будинку, в якому суддя мешкає із сім’єю, невідомі особи обклеїли листівками образливого та принизливого змісту. Листівки містять той самий логотип, що і повідомлення, надіслані на мобільний телефон судді, а також фото судді та ще двох осіб, одна з яких — народний депутат України Д.Святаш. Після того, як суддя поїхав на роботу, до його будинку прибули більш ніж 15 невідомих осіб, які почали кричати, погрожувати розправою, налякали членів його сім’ї. ВРП ухвалила звернутися до ГПУ щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні за фактом втручання в діяльність судді Харківського апеляційного суду.

3. Двох суддів звільнено у відставку

26 лютого 2019 року ВРП ухвалила звільнити Олександра Цимбалюка з посади судді Старокостянтинівського районного суду Хмельницької області за власним бажанням.

Також Рада ухвалила звільнити у відставку:

Тихонову Наталію Станіславівну — з посади судді Ленінського районного суду міста Миколаєва;

Костенко Ларису Андріївну — з посади судді господарського суду Сумської області.

4. Трьох суддів звільнено через невідповідність посаді

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити на підставі підпункту 4 пункту 161 розділу XV «Перехідні положення» Конституції України:

Государського Андрія Валентиновича — з посади судді Галицького районного суду міста Львова;

Палія Сергія Анатолійовича — з посади судді Ширяївського районного суду Одеської області.

28 лютого 2019 року ВРП звільнила Вадима Трещова з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська, оскільки він не підтвердив відповідність займаній посаді за результатами кваліфікаційного оцінювання.

5. Дніпровського суддю звільнили за погану поведінку і невнесення рішення до ЄДРСР

ВРП звільнила Павловського Д.П. з посади судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду за вчинення істотного дисциплінарного проступку. Суддя допустив дії, за які його слід притягнути до дисциплінарної відповідальності, а саме: істотне порушення норм процесуального права під час здійснення правосуддя, що унеможливило реалізацію учасниками судового процесу наданих їм процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків; несвоєчасне надання суддею копії судового рішення для її внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень; допущення суддею поведінки, що порочить звання судді, тощо. У зв’язку із зазначеним ВРП ухвалила звільнити Дмитра Павловського з посади судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

6. Відсторонено суддю господарського суду міста Києва

Суддю господарського суду міста Києва Любомира Головатюка тимчасово відсторонено від здійснення правосуддя на підставі рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП. Строк дії відсторонення суддів від здійснення правосуддя — до ухвалення ВРП рішення про їх звільнення з посади або скасування рішення Дисциплінарної палати.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184480_sts-ne-zapustili-dsa-vdklikala-ogoloshennya

7. Відкликано оголошення про запуск ЄСІТС

ВРП запропонувала ДСА України відкликати оголошення про створення та забезпечення функціонування ЄСІТС. На адресу ВРП надійшли численні зауваження до проекту Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему від місцевих та апеляційних судів, Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, Касаційного кримінального суду Верховного Суду, Верховного Суду, Генеральної прокуратури України, Міністерства юстиції України, які потребують опрацювання. З огляду на те, що проект Положення потребує більш детального і ретельного опрацювання ВРП вирішила повернути ДСА України його на доопрацювання та запропонувати ДСА України відкликати оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Смотрите также

b0cc15a1477b9612014ba9aababa8ee3 110x75 - Чи наявність повноважень виключає кримінальну відповідальність за ст.364 КК України?

Чи наявність повноважень виключає кримінальну відповідальність за ст.364 КК України?

Чи наявність повноважень виключає кримінальну відповідальність за ст.364 КК України? Дискреційні повноваження службової особи як …

Добавить комментарий