Главная > Адвокат, юрист > Мостова: Лазаренко сказав: “Хочу бути два строки прем’єром, а потім – президентом. А почну ділитися, коли все стане моїм“. І запропонував мені мільйон доларів

Мостова: Лазаренко сказав: “Хочу бути два строки прем’єром, а потім – президентом. А почну ділитися, коли все стане моїм“. І запропонував мені мільйон доларів

7fd0d8ca384e865050d4abc97225b904 - Мостова: Лазаренко сказав: “Хочу бути два строки прем'єром, а потім – президентом. А почну ділитися, коли все стане моїм“. І запропонував мені мільйон доларів
Источник фото

У 1996 році екс-прем'єр України Павло Лазаренко безуспішно просив головного редактора тижневика "Дзеркало тижня" Юлію Мостову попрацювати над його іміджем і викупив частку в її виданні, розповіла Мостова в ефірі програми "В гостях у Дмитра Гордона".

"Лазаренко попросив, щоб я зайнялася його іміджем. Я сказала: "Павле Івановичу, вибачте, а які ваші плани?" Це був 96-й рік, він відповів: "Ну, я хочу бути два строки прем'єром, а потім – президентом"… Я кажу: "Насправді це нереальна історія. Для того, щоб залишитися хоча б на один строк прем'єрства, потрібно почати з людьми ділитися". На що він дав чесну відповідь: "Я почну ділитися тоді, коли все стане моїм". А я сказала: "У труні кишень немає"… Він каже: "Я вам пропоную мільйон доларів". Шалені на той час гроші", – повідомила вона.

Мостова зазначила, що колишній прем'єр пропонував їй гроші тільки за роботу над його іміджем.

"Я йому: "Ні, я не каменяр. Імідж – це коли треба пензликом, а від вас потрібно відсікати брили холостої породи, тому я цим займатися не буду"… Він потім купив 40% "Дзеркала тижня" у Юрія Орлікова, як я дізналася, але це йому нічим не допомогло", – додала вона.

За словами журналістки, вона мала довгу і відверту розмову з Лазаренком у літаку.

"Йому просто треба було комусь виговоритися, і це виявилася я. Ми летіли з Єгипту – Юра Орліков, наш видавець, попросив: "Ну злітай із ним". Тому що Павло Іванович купив 40% газети, а жодного матеріалу надрукувати не може, оскільки в редакції сидить собача Мостова, яка нічого не пропускає!.. Коли ми поверталися назад, із Павлом Івановичем дуже довго говорили. Ду-у-уже довго! Однак це ні до чого не привело", – підсумувала вона.

Лазаренко був прем'єр-міністром України у 1996–1997 роках. Після конфлікту із президентом Леонідом Кучмою пішов в опозицію, а з початком кримінального розслідування втік за кордон.

У 1999 році його затримали в Нью-Йорку під час спроби перетнути кордон за підробленим паспортом. У США Лазаренка обвинувачували у відмиванні грошей, отриманих незаконним шляхом і переведених на закордонні рахунки у 1994–1999 роках. У серпні 2006 року його засудив суд у Каліфорнії до дев'яти років тюремного ув'язнення і штрафу $10 млн. 1 листопада 2012 року вийшов з американської в'язниці Terminal Island на волю.

На етапі конфіскації майна на кошти Лазаренка претендувало багато сторін, зокрема сам український екс-прем'єр, а також російська компанія "Газпром" і банк EuroFed, який заснував Лазаренко в острівній державі Антигуа. Банк погодився укласти мирову з урядом США і зняв свої претензії на більшу частину грошей.

 У листопаді 2014 року суд у Вашингтоні схвалив угоду, за якою $100 млн на офшорних рахунках Лазаренка розділили між банком на Антигуа і скарбницею США. У підсумку рахунки острівного банку поповнилися на $25 млн, а рахунки уряду США – на $75 млн.

У лютому 2018 року в ГПУ заявили, що переговори про розподіл інших конфіскованих активів почнуться після завершення у США суду над Лазаренком.

Источник: protokol.com.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

ЗАКАЗАТЬ УСЛУГИ АДВОКАТА

Смотрите также

05f105b75b5f4110ad413186a546e85d - Является ли нарушением права на защиту неознакомление подозреваемого с копией устного ходатайства прокурора?

Является ли нарушением права на защиту неознакомление подозреваемого с копией устного ходатайства прокурора?

Ув’язнення непокірного Суддя Обухівського районного суду Київської області Тетяна Проць улітку 2016 року розглядала провадження …

Один комментарий

  1. Many thanks, Ι have reϲently beеn searching for іnformation aƅoսt thiѕ
    subject for quite a long time and yߋurs cߋuld ƅe the ƅеst I’νe discovered ᥙp to noᴡ.

    But, ԝhɑt with regaгds to thе important thing?
    Cоnsidering sᥙre ԝith reցards to tһe
    source?

Добавить комментарий