Главная > Адвокат, юрист > Розміновування Донбасу: Рада прийняла важливий закон

Розміновування Донбасу: Рада прийняла важливий закон

Розміновування Донбасу: Рада прийняла важливий закон

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

b496f9962b8fdf6a8b59e7abb5b7bb01 - Розміновування Донбасу: Рада прийняла важливий закон

Депутати Верховної Ради України ухвалили в другому читанні і в цілому законопроект №9080-1 про протимінну діяльність в Україні. Свої голоси за віддали 242 народних депутата.

Законодавчим актом визначено правові та організаційні засади здійснення протимінної діяльності в Україні та особливості державного регулювання у відповідній сфері.

Законом встановлено, що «протимінна діяльність — комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів України, а також на зменшення та усунення наслідків негативного впливу вибухонебезпечних предметів на соціально-економічні умови життєдіяльності населення та довкілля».

Законом визначено правову основу, цілі та засади, національні інтереси України у сфері протимінної діяльності, її основні складові, перелік об’єктів та суб’єктів протимінної діяльності, порядок їх створення, організаційні та процедурні засади діяльності; вимоги до фахівців у сфері протимінної діяльності і розмінування та їх обов’язки; джерела фінансування протимінної діяльності; порядок обліку операторів протимінної діяльності, надання допомоги постраждалим особам (жертвам) від вибухонебезпечних предметів, визначення статусу територій для потреб протимінної діяльності; повноваження інспекції з контролю якості протимінної діяльності та секретаріату центру протимінних операцій тощо.

Законом передбачені норми, які регулюють питання демократичного цивільного контролю у сфері протимінної діяльності, національних інтересів України у сфері протимінної діяльності, засади міжнародного співробітництва і здійснення господарської діяльності у сфері протимінної діяльності, в тому числі, страхування відповідальності під час здійснення робіт з розмінування та публічних закупівель у сфері протимінної діяльності.

Законом також визначено істотні умови договору про закупівлю робіт та (або) послуг в сфері протимінної діяльності та встановлено відповідальність за порушення законодавства у сфері протимінної діяльності як суб’єктів протимінної діяльності, так і фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що український парламент підтримав Закон №8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», за це рішення проголосували 236 депутатів. Закон спрямований на гармонізацію законодавства України із законами ЄС.

Крім того, 4 грудня депутати Верховної Ради України прийняли законопроект №6211 «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про судовий збір» щодо створення умов для забезпечення доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до приміщень судів», розробником якого є Міністерство юстиції України. За цей законопроект віддали свої голоси 228 нардепів.

Додамо,  Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо посилення соціального захисту учасників боротьби за незалежність України у XX столітті».

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.
Предыдущий Права України у прилеглій зоні: Верховна Рада ухвалила закон
Следующее Безоплатная правовая помощь для людей с проблемами слуха станет доступнее

Смотрите также

eca46aa55c1a7cef09e7ba05d38ebd56 - Обращения пассажиров поездов будут обрабатываться в режиме реального времени

Обращения пассажиров поездов будут обрабатываться в режиме реального времени

Обращения пассажиров поездов будут обрабатываться в режиме реального времени Источник ЛІГА:ЗАКОН Укрзализныця перезапускает работу контактного …

Добавить комментарий