Главная > Адвокат, юрист > Зареєстровано законопроект про забезпечення сиріт житлом

Зареєстровано законопроект про забезпечення сиріт житлом

Зареєстровано законопроект про забезпечення сиріт житлом

Верховна Рада розгляне законопроект про виділення квартир сиротам після 23 років.

0d1c6d061dd20dcc2657a8e0306372ea - Зареєстровано законопроект про забезпечення сиріт житлом

28 лютого групою народних депутатів України було зареєстровано проект закону №10111 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту житлових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа».

Законопроект вносить уточнення, відповідно до яких діти-сироти та позбавлені батьківського піклування мають право не тільки отримати житло, а й за їх бажанням (після досягнення 18-річного віку) грошову компенсацію за належне їм для отримання жиле приміщення. Ця норма покликана закріпити право дитини у дорослому віці самостійно обирати місце проживання, адже часто мають місце такі фактори, як бажання жити в іншому місці, укладення шлюбу, спільне проживання тощо.

У разі прийняття новий закон може змінити й віковий ценз на забезпечення житлом. Так, до ст. 33 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» додається уточнення щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа. А саме, що надання впорядкованого житла відповідним категоріям дітей державними органами буде здійснюватися і після досягнення ними 23 років.

Ініціатори прийняття вказаного закону ставлять за мету внесення змін до законодавчих актів України, які посилюють захист житлових прав відповідних категорій дітей, а також подальшу модернізацію та покращення системи забезпечення житлом найменш забезпечених категорій осіб, чиї законні права та інтереси охороняються та захищаються державою.

Нагадаємо, раніше «Судово-юридична газета» роз’яснювала порядок обчислення та отримання пенсії при втраті годувальника.

Також ми писали про те, що Верховною Радою вже було прийнято документ про посилення житлових прав дітей-сиріт.

Автор:

Анастасия Новикова
Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Смотрите также

b0cc15a1477b9612014ba9aababa8ee3 110x75 - Чи наявність повноважень виключає кримінальну відповідальність за ст.364 КК України?

Чи наявність повноважень виключає кримінальну відповідальність за ст.364 КК України?

Чи наявність повноважень виключає кримінальну відповідальність за ст.364 КК України? Дискреційні повноваження службової особи як …

Добавить комментарий