Home > Публикации > Аліменти на повнолітню дитину: Верховний Суд роз’яснив важливий нюанс

Аліменти на повнолітню дитину: Верховний Суд роз’яснив важливий нюанс

Аліменти на повнолітню дитину: Верховний Суд роз’яснив важливий нюанс

Стягнення аліментів припиняється у зв’язку з закінченням навчання, але не в зв’язку з канікулами.

cbcc0aa0e6a7db330c394ecfa0177e6e - Аліменти на повнолітню дитину: Верховний Суд роз’яснив важливий нюанс

Аліменти на дитину, котра навчається після досягнення повноліття, сплачуються і за період канікул. Про це йдеться у постанові Верховного Суду.

Районний суд, з яким погодилася апеляційна інстанція, частково задовольнив позов про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, котра продовжує навчатися. Суд стягнув з батька аліменти у твердій грошовій сумі щомісячно до закінчення навчання сина, але не більш як до досягнення ним 23 років, однак без урахування часу канікул.

Оскаржуючи рішення попередніх інстанцій у Верховному Суді, позивач у касаційній скарзі вказав, зокрема, що стягнення аліментів припиняється у зв’язку із закінченням навчання, а не у зв’язку з канікулами, як зазначено судами в оскаржуваних рішеннях. Суди не взяли до уваги, що оплата за гуртожиток проводиться за повний рік, а не за навчальний, при цьому її розмір є завеликим для позивача. 

Верховний Суд у складі колегії суддів першої судової палати Касаційного цивільного суду касаційну скаргу частково задовольнив, рішення попередніх судів змінив.

Колегія суддів не погодилася з висновками судів щодо звільнення відповідача від обов’язку сплачувати аліменти під час перебування дитини на канікулах, оскільки чинним законодавством таке виключення не передбачено. Той факт, що під час канікул дитина не проходить навчання, не є підставою для звільнення від передбаченого ст. 199 СК України обов’язку батьків утримувати повнолітнього сина, який продовжує навчатися, оскільки час канікул входить у період навчання. 

У постанові Суду зазначено, що за змістом ст. 199 СК України, законодавець визначив обов’язок батьків утримувати повнолітніх дітей, які продовжують навчатися, тобто на весь період навчання, який охоплює час від вступу до закінчення навчання чи відрахування з навчання. Таким чином, висновки попередніх судів щодо звільнення відповідача від обов’язку сплачувати аліменти під час перебування дитини на канікулах не відповідають нормам матеріального права, у зв’язку з чим рішення судів підлягають зміні шляхом виключення з них фрази «без урахування часу канікул». 

З повним текстом постанови Верховного Суду від 23 січня 2019 року у справі №346/103/17 (провадження №61-20178св18) можна ознайомитись за посиланням.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Верховний Суд прийняв постанову щодо перерахунку пенсій постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи. Право непрацюючих пенсіонерів, що проживають на території радіоактивного забруднення, на отримання підвищення до пенсії відновлено.

Крім того, Велика Палата залишила в силі рішення Касаційного адмінсуду у зразковій справі про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату єдиного внеску. 

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Check Also

0b52604b9cb3d33b0f72322283687cbd - Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика Порівняно нещодавно в українському законодавстві розпочалося правове регулювання такого …

Добавить комментарий