Главная > Публикации > Чи впливає зміна об’єкта будівництва на цільове призначення ділянки: постанова ВС

Чи впливає зміна об’єкта будівництва на цільове призначення ділянки: постанова ВС

Чи впливає зміна об’єкта будівництва на цільове призначення ділянки: постанова ВС

Зміна об’єкта будівництва на орендованій земельній ділянці, наданій для будівництва, не є зміною її цільового призначення.

c714c52625df3d541c5820a5089d6f4c - Чи впливає зміна об’єкта будівництва на цільове призначення ділянки: постанова ВС

Фабула справи №915/47/17: позивач звернувся з позовною заявою до відповідача (Миколаївської міської ради) про визнання недійсним рішення «Про розірвання договору оренди землі і скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки».

Оскаржуваним рішенням відповідач достроково в односторонньому порядку розірвав договір оренди землі з позивачем та зобов’язав позивача повернути йому земельну ділянку. Обгрунтовуючи спірне рішення, відповідач посилався на порушення позивачем екологічних умов та нецільове використання земельної ділянки, маючи на увазі, що позивач допустив зміну технічних характеристик об’єкта будівництва та побудував додатково до перелічених у договорі об’єктів ще автозаправну станцію та газозаправний пункт. Важливим є те, що на момент прийняття спірного рішення об’єкт будівництва вже був побудований позивачем та введений в експлуатацію, у тому числі позивачем було отримано містобудівні умови та обмеження забудови, всі необхідні погодження і дозволи на будівництво, включаючи проведення екологічної експертизи.

На думку відповідач та суду апеляційної інстанції, саме зміна без згоди відповідача переліку об’єктів будівництва, визначених у договорі, і стала підставою для зміни цільового призначення земельної ділянки та порушення умов договору.

Не погодившись з висновками суду апеляційної інстанції, Верховний Суд у постанові від 20.06.2018 у справі №915/47/17 сформував правовий восновок, відповідно до якого зміна об’єкта будівництва на орендованій земельній ділянці, що була надана саме під будівництво у межах відповідної категорії земель, не є зміною її цільового призначення, оскільки у цьому випадку має місце лише зміна порядку використання земельної ділянки. Верховний Суд також зазначив, що у разі надання земельної ділянки в оренду під будівництво земельне законодавство не визначає об’єкт будівництва істотною умовою договору оренди земельної ділянки, тому зміна об’єкта будівництва на орендованій земельній ділянці у межах визначеної договором оренди категорії земель не вважається істотним порушенням умов договору оренди земельної ділянки.

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Смотрите также

488cf1ff24124a5117cec2b624bdbc0e - Свидетель-адвокат: какие вопросы могут возникнуть при совмещении ролей в одном процессе

Свидетель-адвокат: какие вопросы могут возникнуть при совмещении ролей в одном процессе

Свидетель-адвокат: какие вопросы могут возникнуть при совмещении ролей в одном процессе Может ли свидетель-адвокат предоставлять …

Добавить комментарий