Home > Публикации > Чому судді Великобританії у 70% випадків дослухаються до думки пробації, відео

Чому судді Великобританії у 70% випадків дослухаються до думки пробації, відео

Чому судді Великобританії у 70% випадків дослухаються до думки пробації, відео

Коли українські судді почнуть серйозно сприймати інформацію про людину, яку надають органи пробації.

32608eb8dfe404fc903fd4c59369bb92 - Чому судді Великобританії у 70% випадків дослухаються до думки пробації, відео

Пробація — це система заходів кримінально-правового реагування, які альтернативні покаранню у вигляді позбавлення або обмеження волі. У світі вона існує вже більше 200 років, але для України це порівняно нова система, адже Закон «Про пробацію» був ухвалений у 2015 році.

Закон «Про пробацію» передбачив забезпечення суду інформацією про обвинуваченого на етапі судового розгляду. Таким чином, пробація починає займатися правопорушником ще на етапі, коли прокурор передає в суд обвинувальний акт, і починається судовий розгляд. Саме на цьому етапі підключається пробація, яка забезпечує підготовку досудової доповіді.

Досудова доповідь має на меті не просто надання суду інформації, яка характеризує особу обвинуваченого, а дає можливість суду побачити більше, ніж міститься в обвинувальному акті про обставини правопорушення.

Втім, в Україні наразі існує проблема сприйняття судом такої досудової доповіді.

«Дійсно, таких прикладів, коли суддя вимагає інформацію про застосування пробації, про історії засуджених, про результати виконання покарання — цього нам дуже не вистачає. Бо поки система пробації формується, зі сторони виглядає, ніби вона нав’язує суду свої методи інформування про людей, яких суд засуджує», — зазначив в своєму інтерв’ю «Судово-юридичній газеті» Олег Янчук

У Великобританії ж щороку органи пробації складають близько 120 тисяч досудових доповідей. Приблизно у 70% випадків судді прислухаються до тих рекомендацій та пропозицій, що в них надаються. Це означає, що судді серйозно і з повагою ставляться до досудових доповідей, але водночас останнє слово залишають за собою. 

Про успішний зарубіжний досвід функціонування системи пробації та особливості її впровадження в Україні в ексклюзивному інтерв’ю каналу «Право ТВ» розповіла міжнародний експерт Проекту ЄС «ПРАВО-Justice» Саллі Лестер.

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Check Also

0b52604b9cb3d33b0f72322283687cbd - Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика Порівняно нещодавно в українському законодавстві розпочалося правове регулювання такого …

Добавить комментарий