Главная > Публикации > Довідка про відсутність заборгованості – нова форма та новий порядок її надання

Довідка про відсутність заборгованості – нова форма та новий порядок її надання

3ac359c19c0d312774dabab30b35f096 - Довідка про відсутність заборгованості – нова форма та новий порядок її надання

Источник фото

Мінфін затвердив новий Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи. Також оновлено форму самої довідки та заяви на її отримання

Мінфін наказом від 03.09.2018 р. №733 затвердив:

 • нову форму Довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Довідка);
 • нову Заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи;
 • Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів,  контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
 • Наказ набере чинності з дня набрання чинності Законом «Про електронні довірчі послуги» (тобто 7 листопада 2018 року), але не раніше дня його офіційного опублікування. Станом на 12.10.2018 р. офіційно не опубліковано.

  Як отримати таку довідку?

  Для отримання Довідки платник має подати заяву згідно з формою додатку 2 Порядку в один із таких способів:

  • у паперовій формі — до ДПІ за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подано до державної податкової інспекції, її передають до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі — уповноважений орган);
  • в електронній формі — на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету з дотриманням вимог Законів "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".

  Заява складається з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб'єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку буде подано платником.

  Яка вартість довідки?

  Довідка надається платнику безоплатно у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві.

  Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву, а в електронній формі — у приватній частині Електронного кабінету.

  Термін надання довідки

  Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.

  Перевірка наявності/відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, здійснюється за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування Довідки з урахуванням наявності/відсутності податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або іншої заборгованості за основним та неосновними місцями обліку платника.

  За відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу та/або недоїмки зі сплати ЄСВ, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, уповноважений орган формує довідку.

  Строк дії довідки

  Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У довідці обов'язково зазначається термін її дії.

  Коли можуть відмовити у наданні довідки?

  За наявності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки.

  Лист вручається особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилається платнику у порядку, встановленому статтею 42 ПКУ.

  Источник: protokol.com.ua

  Остались вопросы? Обращайтесь!

  УСЛУГИ НАЛОГОВОГО КОНСУЛЬТАНТА

  Смотрите также

  c0168866124ba03741175b27781e115d - Прогулка по граблям – как мы покупали телефон на Сетам

  Прогулка по граблям – как мы покупали телефон на Сетам

  Источник фото Государственная площадка Сетам (OpenMarket), торгующая всем арестованным имуществом в Украине, пару лет назад провела …

  Добавить комментарий