Главная > Публикации > Як співвласникам будинку захиститись від недобросовісного управителя

Як співвласникам будинку захиститись від недобросовісного управителя

Як співвласникам будинку захиститись від недобросовісного управителя

Чи можна достроково розірвати договір з утримувачем багатоквартирного будинку через неякісне надання послуг.

079076cfdcfca78395ab522335ff1af4 - Як співвласникам будинку захиститись від недобросовісного управителя

У Раді з’явився законопроект №10109 «Про внесення змін до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Не секрет, що цей Закон певною мірою реформував житлово-комунальну сферу. Річ у тім, що він надає співвласникам багатоквартирних будинків (власникам квартир або нежитлових приміщень у ньому) ефективний механізм вибору управителя для свого будинку. Вони можуть вільно обирати форму управління і тих, хто буде обслуговувати їхній будинок.

Передбачається три форми управління багатоквартирним будинком:

— безпосереднє управління, яке є більш характерним для маленьких будинків;

 — об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ); 

— передача функцій з управління будинком управителю.

Управителями можуть виступати професійні управляючі компанії чи фізичні особи-підприємці, котрі за договором надають послуги з утримання та ремонту спільного майна будинку і прибудинкової території. Договір з управителем укладають співвласники багатоквартирного будинку, в тому числі об’єднані в ОСББ. Від імені ОСББ договір з управителем підписує його голова, а в будинках, де ОСББ не створене, для цього на загальних зборах обирається уповноважена особа від співвласників.

З кожним роком все більше власників багатоквартирних будинків нарікають на обслуговування ЖЕКами, а відтак, приймають рішення управляти своїм майном самостійно чи передати таку функцію професійним управителям. Проте буває й так, що управителі недобросовісно виконують свої обов’язки з утримання будинку.

Як зміняться правовідносини між власниками будинку і управителем

Зміни до закону покликані посилити захищеність прав співвласників багатоквартирного житлового будинку у правовідносинах з управителем. Зокрема, власники матимуть право звертатися до управителя щодо інформації про технічний стан спільного майна багатоквартирного будинку, умови його утримання і експлуатації, витрати на утримання майна будинку і надходження, одержані від його використання, та отримувати відповідь у чітко обумовлений законом строк — один місяць.

Це дозволить у подальшому уникати ситуацій, коли управитель багатоквартирного житлового будинку якомога довше затягує підготовку відповідей на листи-запити власників, посилаючись на завантаженість, тож відповідь може бути надана і через півроку, а тим часом спільне майно власників управляється неналежним чином.

Крім того, законопроект передбачає, що управління багатоквартирним будинком без чинного договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком заборонено. А також надає право співвласникам багатоквартирного будинку вимагати належного виконання договору управителем, а у разі систематичного порушення ним умов — дострокового розірвання договору. Такі поправки допоможуть власникам розірвати відносини з недобросовісними управителями до кінця строку дії чинного договору.

Раніше «Судово-юридична газета» писала про законопроект, покликаний протидіяти мобінгу. 

Також ішлося про підвищення податків для ІТ-сфери.  

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Смотрите также

45f423b2164a03c21b98dbd936f51ad6 - ЕСПЧ: Инструкция по заполнению формуляра жалобы

ЕСПЧ: Инструкция по заполнению формуляра жалобы

ЕСПЧ: Инструкция по заполнению формуляра жалобы Инструкция по заполнению формуляра жалобы I. Что необходимо знать …

Добавить комментарий