Главная > Публикации > Як вагітній жінці захистити трудові права

Як вагітній жінці захистити трудові права

Які гарантії має жінка при надії

Незважаючи на достатньо жорстке покарання, що очікує роботодавця за звільнення вагітної жінки або матері з дитиною у віці до 3 років, випадки порушення трудових прав таких категорій працівниць зустрічаються досить часто. Захиститися можна, лише знаючи свої права.

По-перше, ніяких пільг або привілеїв при прийомі на роботу очікувати не варто. Але вагітна жінка має пам’ятати: компанія не може відмовити в працевлаштуванні тільки тому, що чекаєте на дитину. Якщо такий випадок стався, попросіть роботодавця написати письмову відмову. В подальшому її можна буде оскаржити в судовому порядку.

Коли вагітна жінка влаштовується на роботу, то може не повідомляти керівництву про те, що вона при надії. Це її право, а не обов’язок. Разом з тим, якщо під час співбесіди стане відомо про вагітність, жінка не звільняється від проходження випробувального терміну.

Прописані в законі гарантії збереження за вагітною працівницею робочого місця чітко встановлюють, що звільняти таку жінку компанія не має права. Це стосується також:

  • працівниць, котрі мають дітей до 3 років;
  • жінок з дітьми до 6 років, які потребують домашнього догляду;
  • одиноких матусь;
  • жінок, які мають дитину-інваліда.

Навіть якщо така співробітниця не дотримується трудової дисципліни і прогулює роботу, звільнити її не можна.

Єдиним винятком є повна ліквідація підприємства. Але навіть тоді вагітну жінку зобов’язані працевлаштувати на нове робоче місце або домовитися про виплату компенсації. Також роботодавець має працевлаштувати жінку, у якої закінчується строковий трудовий договір під час вагітності.

Якого покарання може вимагати незаконно звільнена вагітна жінка

Якщо всупереч вимогам законодавства таку співробітницю все ж звільняють, вона повинна відстоювати своє порушене право. Наприклад, варто звернутися з заявою до Державної інспекції України з питань праці для проведення перевірки: це стосується підприємств будь-якої форми власності.

Источник: protokol.com.ua

Смотрите также

ae837ec9571e2a8ca94aa07d5c34b6cc - Интенсив-практикум “Маркетинг для юристов”

Интенсив-практикум “Маркетинг для юристов”

15.11.2018 | Организатор события: Юридическая школа CTRL School 01.12.2018 —

Добавить комментарий