Передача матеріалів кримінального провадження з одного суду до іншого: позиція Верховного Суду

AGTL

14.06.2020

Судді не могли розглядати апеляційну скаргу через положення статті 76 КПК.

Верховний Суд колегією суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду розглянув в судовому засіданні подання голови Івано-Франківського апеляційного суду про передачу виділених матеріалів кримінального провадження за апеляційною скаргою захисника  на ухвалу Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 21 травня 2020 року щодо продовження строку тримання під вартою особи у кримінальному провадженні за обвинуваченням у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 313 Кримінального кодексу України (КК) з одного суду апеляційної інстанції до іншого у справі № 347/238/20.

Обставини справи

До Верховного Суду у порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України надійшло подання голови Івано-Франківського апеляційного суду про передачу виділених матеріалів кримінального провадження за апеляційною скаргою захисника на ухвалу Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 21 травня 2020 року щодо продовження строку тримання під вартою особи за обвинуваченням у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 310, ч. 3 ст. 307, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 317, ч. 3 ст. 313 КК,  з одного суду апеляційної інстанції до іншого.

Подання мотивовано тим, що в результаті проведення автоматизованого розподілу судової справи між суддями неможливо утворити склад суду для апеляційного розгляду вказаного кримінального провадження, оскільки шестеро з шести суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду не можуть брати участь у розгляді цього кримінального провадження з підстав, передбачених ст. 76 КПК.

В поданні також зазначається про неможливість залучення до розгляду кримінальних справ суддів судової палати з розгляду цивільних справ Івано-Франківського апеляційного суду, оскільки таке рішення не підтримано зборами суддів.

Заслухавши доповідь судді, дослідивши матеріали провадження та перевіривши доводи, наведені у поданні, колегія суддів дійшла висновку, що воно підлягає задоволенню з таких підстав.

Відповідно до положень п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.

Згідно з ч. 4 ст. 31 КПК кримінальне провадження в апеляційному порядку здійснюється колегіально судом у складі не менше трьох суддів.

Частиною 3 ст. 34 КПК визначено, що питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Касаційного кримінального суду Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції.

Як убачається з подання та долучених матеріалів провадження, до Івано-Франківського апеляційного суду надійшла апеляційна скарга захисника на ухвалу Городенківського районного суду Івано-Франківської області від 21 травня 2020 року щодо продовження строку тримання під вартою особи у кримінальному провадженні. Зі змісту подання та доданих до нього матеріалів провадження вбачається, що до складу судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду входить шість суддів.

Згідно з протоколом щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Івано-Франківського апеляційного суду від 26 травня 2020 року призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів для розподілу справи.

Також у матеріалах провадження міститься рішення зборів суддів Івано-Франківського апеляційного суду від 4 липня 2019 року, згідно з яким спеціалізацію суддів та склади судових палат залишено без змін, у зв`язку з чим залучення суддів судової палати з розгляду цивільних справ до розгляду кримінальних проваджень є неможливим.

Таким чином, до складу судової палати з розгляду кримінальних справ Івано-Франківського апеляційного суду входить шість суддів, які відповідно до вимог ст. 76 КПК не можуть брати участь у розгляді кримінального провадження за апеляційною скаргою.

З урахуванням викладеного та положень ст. 34 КПК колегія суддів вважає, що подання Івано-Франківського апеляційного суду необхідно задовольнити і направити на розгляд до іншого найбільш територіально наближеного апеляційного суду, а саме Тернопільського апеляційного суду.

Источник sud.ua

Читайте также:

Публікації

admin

10.09.2021

Верховний Суд висловився про визначення реконструкції об’єкта будівництва

Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції. Сам по собі факт зміни функціонального призначення об’єкта будівництва не є достатньою ознакою реконструкції, оскільки реконструкція…

Читати далі...

admin

08.09.2021

Коли нещасний випадок вважається таким, що трапився в період проходження служби при виконанні службових обов'язків

Перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі: позиція ВС. Здійснюючи перевезення небезпечних речовин у службовому автомобілі, позивач порушив вимоги заходів безпеки під час виконання вказаних робіт, тому комісія з розслідування дійшла…

Читати далі...

admin

06.09.2021

ВС висловився щодо підстав для звільнення особи від кримінальної відповідальності

Звільнення особи від кримінальної відповідальності: ВС вказав на важливий аспект. Визнання винуватості є правом, а не обов’язком підозрюваного, обвинуваченого, а отже невизнання вказаними особами свої вини у вчиненні кримінального правопорушення…

Читати далі...

admin

03.09.2021

Чи набуває самостійного права на користування житлом особа, яка вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами

Позивач вселилася до спірної квартири і почала в ній постійно проживати на прохання дядька, здійснюючи догляд за ним. Особи, які вселились до квартири з метою здійснення догляду за хворими родичами,…

Читати далі...

admin

30.08.2021

ВС роз’яснив, у чому полягає принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи

Принцип офіційного з’ясування всіх обставин справи полягає насамперед у активній ролі суду при розгляді справи. В адміністративному процесі, на відміну від суто змагального процесу, де суд оперує виключно тим, на…

Читати далі...

admin

25.08.2021

ЕС признал украинские COVID-сертификаты: можно ли теперь свободно въехать в любую страну ЕС

Решение ЕС о признании украинских COVID-сертификатов в «Дії» носит лишь рекомендательный характер, и каждая страна ЕС будет решать сама, пускать ли украинцев. В СМИ прогремела новость о том, что ЕС…

Читати далі...

admin

20.08.2021

Апеляційний суд визнав правильним покарання для адвоката, накладене через образу помічника судді

Адвокат назвав помічника судді «собакою», у відповідь остання подала скаргу до КДК. Восьмий апеляційний адміністративний суд по справі № 380/2378/20 визнав правильним притягнення до дисциплінарною відповідальності адвоката, який назвав «собакою»…

Читати далі...

AGTL

29.11.2020

Пенсія військовослужбовця: чому суд може відмовити у перерахунку

КАС відмовився перерахувати пенсію військовослужбовцю, оскільки довідка про доходи не містила цікавої інформації. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду по справі № 580/2417/19 відмовив колишньому військовослужбовцю у…

Читати далі...

AGTL

28.11.2020

Огляд місця події чи обшук: ККС визначиться, чи є протокол огляду автомобіля допустимим доказом

ККС: за відсутності ухвали слідчого судді результати огляду автомобіля не можуть бути визнані допустимими доказами. Верховний Суд дійшов висновку, що кримінальне провадження (справа № 359/8596/15-к) необхідно передати на розгляд об`єднаної…

Читати далі...

AGTL

27.11.2020

Що має містити касаційна скарга, стало відомо із постанови КГС ВС

КГС вирішив, що посилання на неправильне застосування судами норм права без посилання на висновки ВС недостатньо. Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду по справі № 904/3807/19 розтлумачив, як правильно…

Читати далі...

Адвокатські практики

Напрямки

Будь ласка, використовуйте цю кнопку, щоб зв'язатися з нами!

Кнопка зв'язку