Главная > Публикации > Порада від Протоколу: Як відшкодувати шкоду, завдану падінням дерева?

Порада від Протоколу: Як відшкодувати шкоду, завдану падінням дерева?

004632172f242b5e7eb98c14a124ec05 - Порада від Протоколу: Як відшкодувати шкоду, завдану падінням дерева?

Природні катаклізми, недобросовісні чиновники, які не належним чином піклуються про ввірене їм майно, та, нарешті, карма не позбавляють вас прав на відшкодування шкоди, завданої вашому майну та здоров’ю.

Випадки пошкодження транспортного засобу.

1. Під час руху. Непоодинокі випадки падіння дерев, гілок саме під час руху транспортного засобу. Найбільш вірогідні випадки трапляються біля прибудинкових територій, у скверах, на дорозі за містом.

2. Якщо автомобіль був припаркований. Частіше за все подія трапляється на прибудинковій території.

Пошук винних.

1. Якщо під час руху транспортного засобу вашому майну завдано шкоду внаслідок падіння дерева чи гілки. Потрібно негайно зателефонувати до страхової компанії, повідомити про факт пошкодження та проконсультуватися щодо подальших ваших дій.

Рекомендуємо викликати на місце пригоди поліцію для належного оформлення ДТП зі складанням протоколу. Як правило, оформлений протокол та всі зібрані матеріали справи (в тому випадку, якщо все складено вірно із зазначенням всіх обставин), надалі допоможуть отримати відшкодування від страхової компанії.

2. Як під час руху, так і під час стоянки авто важливою є повна фіксація події. Адже якщо в першому випадку можна розраховувати на відшкодування, відповідно до наявного страхового договору, лише на підставі складеного протоколу поліції, то заподіяння шкоди автомобілю, що не рухався, потребує більшої уваги та ретельнішого збору інформації.

Для встановлення особи, яка відповідатиме за заподіяну шкоду, потрібно з’ясувати, чи відноситься дерево, що впало, до об'єкта благоустрою; якщо так, то до якого саме і хто за нього відповідає.

Першочергово визначаємо, на балансі якого підприємства знаходяться зелені насадження (дерева) для подальшого встановлення відповідальної особи, яка буде компенсувати завдані збитки.

Для цього потрібно написати звернення або запит до органу місцевого самоврядування, в якому обов’язково зазначити місце розташування дерева (обов’язково додати фото або графічні данні, що пришвидшить отримання інформації).

Складання протоколу

У разі пошкодження транспортного засобу уповноваженими особами на складання протоколу є дільничний (під час зупинки машини) або співробітник поліції (під час руху авто).

Важливою умовою вирішення питання відшкодування збитків власнику авто є вірно складений протокол, в якому буде вказаний факт огляду автомобіля, факт падіння дерева і те, що воно не було спиляне, зрубане або звалене третіми особами.

Задача власника або водія автомобіля при складанні протоколу полягає в тому, щоб простежити, чи вніс дільничний ваші контактні й паспортні дані, реєстраційні номери автомобіля, точну адресу місця події та її опис. Не зайвим буде підстрахуватися і знайти свідків події, записати їхні номери телефонів; у разі непередбачуваних обставин вони вам допоможуть.

Мінімальні шанси на відшкодування, якщо…

Випадки пошкодження авто в місцях не пристосованих для паркування (ліс, тротуар, лісопаркова смуга, тощо), то шукати справедливість і вимагати  відшкодування заподіяних збитків немає сенсу, якщо, звісно, КАСКО не передбачає додаткових випадків пошкодження авто. Але і в такому разі страхова компанія забажає перевірити всі наявні у вас докази (протокол співробітника міліції або дільничного) відсутності вашої провини в умисному заподіяні збитку машині.

Шляхи вирішення спору.

Спір між сторонами можна вирішити шляхом переговорів. Власник авто направляє зібрані документи особі, відповідальній за заподіяння пошкодження. Робити це слід виключно через пошту, аби мати підтвердження вчинених дій про врегулювання конфлікту в позасудовому порядку. Інша сторона повинна відшкодувати збитки в повному обсязі. Але практика показує, що спори даної категорії вирішуються виключно в суді.

У разі якщо сторони не дійшли згоди шляхом переговорів, потерпіла сторона подає позов до суду за місцем події. Оригінали зібраних вами документів необхідні суду для розгляду справи.

Після того, як рішення на користь власника пошкодженого авто набрало чинності, водій має отримати виконавчий лист на підставі якого державний виконавець направляє вимогу до банку, в якому є вклади боржника.

В примусовому порядку банк переводить кошти стягувачу.

Источник: protokol.com.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

УСЛУГИ НАЛОГОВОГО КОНСУЛЬТАНТА

Смотрите также

3ac46135a20222f59892b74c73806669 - Штраф і пеня за несплату єдиного соціального внеску в період АТО: рішення ВП ВС у зразковій справі

Штраф і пеня за несплату єдиного соціального внеску в період АТО: рішення ВП ВС у зразковій справі

Велика Палата залишила в силі рішення КАС ВС у зразковій справі про застосування штрафних санкцій …

Добавить комментарий