Home > Публикации > Важливі уточнення щодо кредитних договорів: які зміни набрали чинності

Важливі уточнення щодо кредитних договорів: які зміни набрали чинності

Важливі уточнення щодо кредитних договорів: які зміни набрали чинності

Кредити для переміщених осіб дозволено змінювати.

b85e6e8ca0fa21ed27ee44e2f6a1b8f3 - Важливі уточнення щодо кредитних договорів: які зміни набрали чинності

04.02.2019 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування». Він застосовується до відносин, що виникли після введення його в дію, а також до відносин, що виникли до введення його в дію та продовжують існувати після введення його в дію, крім ч. 4 ст. 36 Закону України «Про іпотеку», котра застосовується виключно до договорів і угод, укладених після введення в дію цього Закону.

Рада дозволила тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил посвідчувати будь-які зміни до договорів застави та/або іпотечних договорів, що були укладені до початку таких подій та посвідчені на території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Донецької, Луганської областей, за місцезнаходженням (місцем реєстрації) однієї зі сторін договору на території України, крім території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, Донецької, Луганської областей.

Нагадаємо, відповідно до Закону України №1669-VII від 02.09.2014 «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» було накладено мораторій на виконання договірних зобов’язань і нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними та іншими договірними зобов’язаннями.

Зокрема, з 14 квітня 2014 року на час проведення антитерористичної операції було заборонено нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14.04.2014 з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам-підприємцям, котрі провадять (провадили) свою господарську діяльність на території таких населених пунктів.

Банки та інші фінансові установи, а також кредитори були зобов’язані скасувати таким особам пеню та/або штрафи, нараховані на основну суму заборгованості із зобов’язань за кредитними договорами і договорами позики у період проведення антитерористичної операції.

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Check Also

0b52604b9cb3d33b0f72322283687cbd - Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика Порівняно нещодавно в українському законодавстві розпочалося правове регулювання такого …

Добавить комментарий