Home > Публикации > За яких умов рекомендація ВККС про переведення судді може бути оскаржена

За яких умов рекомендація ВККС про переведення судді може бути оскаржена

За яких умов рекомендація ВККС про переведення судді може бути оскаржена

Велика Палата ВС вказала, коли у особи з’являється можливість звернення до суду із відповідною скаргою.

7041944366085b8c910fecf545931e45 - За яких умов рекомендація ВККС про переведення судді може бути оскаржена

У серпні 2018 року суддя Верховного Суду України звернулася до Касаційного адміністративного суду з позовом, у якому просила визнати протиправним та скасувати рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про рекомендування її для переведення на посаду судді Апеляційного суду Київської області.

Однак КАС ВС відмовив у відкритті провадження, зазначивши, що цей позов не належить розглядати за правилами адміністративного судочинства. Відповідну ухвалу позивач оскаржив до Великої Палати Верховного Суду.

Дослідивши доводи апеляційної скарги та надані на противагу їм аргументи ВККС, Велика Палата дійшла наступних висновків.

«Рішення ВККС щодо надання рекомендацій може бути оскаржене, але за обов’язкової умови, — тоді, коли Вищою радою правосуддя буде ухвалене рішення за відповідною рекомендацією.

Встановлення законом такої умови не обмежує право особи на оскарження цього рішення до адміністративного суду, однак запроваджує можливість звернення до суду за захистом своїх прав, коли рішення Комісії із рекомендацією буде актуалізоване через рішення органу, який за результатами його розгляду ухвалить відповідне рішення», — йдеться у постанові ВП ВС від 6 лютого 2019 року.

Таким чином, Велика Палата залишила апеляційну скаргу без задоволення, а рішення КАС ВС — без змін.

Зазначимо, що 29 листопада 2018 року Вища рада правосуддя залишила без розгляду рекомендацію ВККС щодо переведення О.Кривенди у зв’язку із ліквідацією Апеляційного суду Київської області. При цьому і сам суддя ВСУ виступав проти переведення в будь-який суд нижчої інстанції.

Источник sud.ua

Остались вопросы? Обращайтесь!

Мы проконсультируем Вас, поможем организовать бизнес, выбрать систему налогообложения, а в случае необходимости – сопроводим процесс организации Вашего бизнеса по юридическим, бухгалтерским, налоговым, а также финансовым вопросам. И поверьте, Ваши деньги непременно вернутся к Вам.

Check Also

0b52604b9cb3d33b0f72322283687cbd - Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика

Булінг: правове регулювання та судова практика Порівняно нещодавно в українському законодавстві розпочалося правове регулювання такого …

Добавить комментарий